چرا باید هر هفته شیر خرما بخورید؟

به گزارش وبلاگ ریاضیات، هندی ها بودند که برای اولین بار، از ترکیب شیر و خرما معجونی ساختند که انرژی را به بدن خسته شان برمی گرداند. هفت هزار سال از زمانی که در شرق آسیا، شیر و خرما به عنوان یک نوشیدنی انرژی بخش معرفی شد گذشته و امروز متخصصان تردیدی ندارند که ترکیب این دو ماده، می تواند بخش زیادی از نیاز روزانه آدم ها به مواد غذایی را برطرف کند و بعد از ساعت ها کار سخت، به عضلات و استخوان هایشان نیرو دهد.

چرا باید هر هفته شیر خرما بخورید؟

اگر هنوز هم در مورد جایگزین کردن این معجون با نوشیدنی های انرژی زا تردید دارید، ادامه این مطلب را بخوانید. ما همه دلایل مصرف شیر خرما و بهترین روش تهیه آن را با شما درمیان می گذاریم.

استخوان هایتان را محکم می کند

واضحاست که شیر بهترین منبع برای کلسیم است و مصرف آن، بهترین راه برای تامین مقدارزیادی از کلسیم مورد نیاز بدن است. خرمابه تنهایی حاوی عناصر کلسیم و منیزیم است که مصرف آن به صورت ترکیب شیرخرما به علتوجود منیزیم، باعث جذب بهتر کلسیم موجود در شیر و خرما می شود.

انرژی را به بدنتان برمی گرداند

زمانی که به شدت احساس گرسنگی می کنید، نوشیدنی شیر خرمامی تواند به افزایش سریع انرژی بدن تان کمک کند. به همین دلیل، بهترین زمان خوردن ایننوشیدنی، موقع صبحانه است. همچنین می توانید به عنوان میان وعده و جایگزین تنقلاتمضر از آن استفاده کنید. سطح کالری موجود در شیرخرما بسیار زیاد است و با خوردنآن، انرژی مورد نیاز فعالیت های روزانه تان را تا مقدار زیادی به دست می آورید.همچنین نوشیدن شیرخرما به بالا رفتن بنیه و استقامت بدن ما کمک می کند.

پوستتان را جوان می کند

خرما حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین C، فلاونوئید وآنتی اکسیدان است. شیر هم مقدارزیادی آنتی اکسیدان دارد. از این رو مصرف ترکیب شیرخرما می تواند از ایجاد پیریزودرس و چروک پوست صورت جلوگیری کند. همچنین مصرف مداوم این ترکیب، برای پیش گیریو درمان بیماری های پوستی مثل جای آکنه و جوش، بسیار مفید است.

اعصابتان را ترمیم می کند

شیرخرما حاوی ویتامین های گروه B است. ویتامین های B باعث فعال شدن سلول های عصبی می شود و ازبروز بیماری های عصبی جلوگیری می کند.

موهایتان را تقویت می کند

خرما سرشار از انواع ویتامین ها ازجمله ویتامین B5 است. وجود این ویتامین برای داشتن موی سالم و حفظ آن ضروری است. کمبود این ویتامین باعث ریزش مو و ایجاد موهای خشک و شکننده می شود. همچنین از روغن هسته خرما برای افزایش رشد موی سر استفاده می شود.

نمی گذارد کم خونی بگیرید

خرما منبع غنی آهن است، شیر هم حاوی مقداری آهن است. باید دانست که مغز استخوان برای تولید هموگلوبین سالم، نیاز به آهن دارد. هموگلوبین، وظیفه رساندن اکسیژن به تمام بدن را برعهده دارد. اگر تعداد هموگلوبین خون کم باشد، قسمت های مختلف بدن شما، به میزان لازم اکسیژن برای عملکرد مناسب خود به دست نمی آورند، در نتیجه باعث اخلال کارکرد در قسمت های مختلف بدن می شود. مصرف شیرخرما باعث می شود تا حدود زیادی کم خونی ناشی از فقر آهن برطرف شود.

به چشم هایتان سو می دهد

شیر و خرما هر دو دارای مقادیری ویتامین A هستند. ویتامین A برای تقویت بینایی بسیار مفید است و باعثجلوگیری از بیماری هایی مثل شب کوری، آب مروارید و آب سیاه می شود. بنابراین بامصرف روزانه نوشیدنی شیرخرما می توان به مقدار زیادی ویتامین A مورد نیاز بدن را تامین کرد.

دندان هایتان را سالم نگه می دارد

از دیگر مزایای خوردن ترکیب شیرخرما می توان به تاثیر آن برتقویت دندان ها اشاره کرد. این نوشیدنی با داشتن مقدار زیادی کلسیم، می تواند بهتسکین دندان درد کمک کند و از پوسیدگی دندان پیشگیری کند. همچنین کلسیم، عنصرمهمی برای حفظ سلامت استخوان ها به شمار می رود. بنابراین، مصرف این ترکیب، راهبسیار مناسبی برای قوی شدن استخوان ها و پیشگیری از شکستگی های احتمالی آن هااست.

بهترین روش تهیه شیر خرما

  • خرما : پنج عدد
  • شیر پرچرب کاله: یک لیوان سر خالی
  • گردو: یک عدد
  • کنجد: یک قاشق غذاخوری
  • پودر نارگیل: یک قاشق غذاخوری

برای تهیه این ترکیب عالی و مغذی، همه مواد بالا را با استفاده از مخلوط کن یا هر دستگاه مشابه دیگری، ترکیب کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

اگر با خوردن شیرخرما دچار ناراحتی معده می شوید، می توانید به همراه این ترکیب، تکه ای نان میل کنند.

منبع: کتاب کاله

به "چرا باید هر هفته شیر خرما بخورید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید هر هفته شیر خرما بخورید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید