برنامه های استان فارس برای هفته گردشگری تشریح شد

به گزارش وبلاگ ریاضیات، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از انجام برنامه های متنوع در هفته گردشگری اطلاع داد.

برنامه های استان فارس برای هفته گردشگری تشریح شد

به گزارش وبلاگ ریاضیات به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به پنجم مهرماه روز جهانی گردشگری گفت: شعار سال جاری گردشگری و تغییر ماهیت به سمت گردشگری الکترونیک اعلام شده است.

او اضافه نمود: گردشگری فارس با تنوع در حوزه های مختلف، ایجاد استراتژی های نوآورانه دیجیتالی در گسترش کارآفرینی و توانمندسازی جوامع بومی این صنعت را دنبال می نماید.

این مقام مسئول توضیح داد: استفاده از ظرفیت برنامه های اجتماعی در فضای مجازی و برنامه ریزی هدفمند در ارائه خدمات در سطح جهانی توسط فعالان گردشگری، فرصت مغتنمی است که باید بیش از پیش در عصر فن آوری مورد توجه قرار دهیم و به بهترین شکل از آنها بهره مند شویم.

امیری در ادامه به همزمانی هفته گردشگری با هفته دفاع مقدس اشاره و در اعلام برنامه های این هفته گفت: در نظر داریم در تور های گردشگری شیراز گردی ، موزه دفاع مقدس به عنوان یکی از مقاصد بازدید در نظر گرفته گردد.

او اضافه نمود: گلباران قبور شهدا، افتتاح یک اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شیراز ، برگزاری دو سمینار آموزشی با موضوع گردشگری الکترونیک و بوم گردی، هماهنگی جهت حضور مسئولین و کارشناسان در برنامه های صدا و سیما به منظور پاسخگویی عمومی، برگزاری تور بافت تاریخی- فرهنگی با دعوت(حضور) از مسئولان استان، برگزاری سمینارگردشگری در هتل آپادانای تخت جمشید، تقدیراز جانبازان و رزمندگان فعال در حوزه گردشگری و برگزاری مراسم تجلیل از برترینهای صنوف گردشگری از دیگر برنامه های این اداره کل است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: بازدید از آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریمخانی، موزه سنگ های تاریخی هفت تنان، موزه پارس، موزه گرمابه حمام وکیل، تخت جمشید و موزه تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، موزه بیشاپور، موزه مردم شناسی کازرون ،قلعه دختر، کاخ اردشیر فیروزآباد ،کاخ ساسان سروستان، موزه خط و کتابت نی ریز و موزه باغ نشاط لار برای گردشگران و همه هموطنان، روز پنجم مهرماه رایگان است.

منبع: میراث آریا

به "برنامه های استان فارس برای هفته گردشگری تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های استان فارس برای هفته گردشگری تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید