فوت زن باردار در شادگان به علت آنفلوآنزا

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مرگ دو بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در آبادان و شادگان خبر داد و بر لزوم تزریق واکسن این بیماری در گروه های پرخطر به ویژه زنان باردار تاکید کرد.

فوت زن باردار در شادگان به علت آنفلوآنزا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر شکرالله سلمان زاده با اعلام این خبر گفت: اپیدمی آنفلوآنزا هر ساله در فصل پاییز رخ می دهد و این موضوع طبیعی است اما بروز این بیماری شدت و ضعف دارد.

وی اضافه نمود: در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز مانند سایر نقاط کشور، سال جاری اپیدمی آنفلوآنزا رخ داده که البته در حال حاضر این بیماری رو به فروکش است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه تعداد موارد مرگ ناشی از آنفلوآنزا در حوزه این دانشکده در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش زیادی نیافته است، گفت: سال گذشته یک مورد مرگ به دلیل آنفلوآنزا در حوزه شهرهای تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان رخ داد و در سال جاری دو مورد مرگ به دلیل آنفلوآنزا داشته ایم.

سلمان زاده ادامه داد: فوت شدگان به دلیل بیماری آنفلوآنزا در سال جاری یک مادر باردار در شادگان و یک مرد در آبادان بوده اند.

وی شرح داد: همیشه توصیه می کنیم که مادران باردار حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند اما متاسفانه این زن باردار برای تزریق واکسن اقدام نکرده بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان نمود: برخی اوقات تبلیغات سوئی علیه واکسن آنفلوآنزا می شود و عنوان می شود که این واکسن برای زنان باردار مضر است در حالی که مادران باردار باید این واکسن را تزریق کنند و این واکسن هیچ خطری برای زنان باردار ندارد.

سلمان زاده شرح داد: بچه ها زیر سه سال، افراد بالای 65 سال، زنان باردار، افراد دارای نقص ایمنی، بیماران مزمن داخلی، دیابت، قلبی و عروقی، کلیوی و کبدی، افرادی که به صورت مزمن آسپرین مصرف می کنند و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی بیان نمود: با وجود اینکه اپیدمی آنفلوآنزا در حال فروکش است اما این بیماری در طول سال وجود دارد و تنها به شکل اپیدمی مانند این فصل نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "فوت زن باردار در شادگان به علت آنفلوآنزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت زن باردار در شادگان به علت آنفلوآنزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید