بارش باران تا انتها هفته برای تهران ادامه دارد، پیش بینی خیزش گرد و خاک برای زابل

کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت جوی کشور طی روز های آینده پرداخت.

بارش باران تا انتها هفته برای تهران ادامه دارد، پیش بینی خیزش گرد و خاک برای زابل

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز های آینده، گفت: طی 5 روز آینده ادامه بارش ها در شمال غرب، غرب، برخی مناطق مرکز، جنوب غرب کشور و همین طور دامنه های دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی داریم.

وی ادامه داد: استان های واقع شده در دامنه های جنوبی البرز نیز بارش باران را خواهند داشت که گاهی این بارش ها با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد شد.

رفیعی با بیان اینکه برای سواحل دریای خزر تداوم بارش پیش بینی می شود، افزود: بارش ها در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شمال غرب و زاگرس به شکل برف رخ می دهد.

وی ادامه داد: امروز و فردا بیشترین بارش ها در استان های کردستان، زنجان، البرز، قزوین، مرکزی غرب و جنوب غرب اصفهان جنوب آذربایجان های شرقی و غربی و همچنین گیلان و مازندران رخ خواهد داد.

رفیعی با بیان اینکه از شنبه بر میزان و گستره بارش ها اضافه نموده می شود، شرح داد: در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی در این منطقه دور از ذهن نیست.

وی امروز و روز های پنج شنبه و جمعه در جنوب کشور رگبار باران پیش بینی می شود، گفت: وقوع گرد و خاک در استان های خوزستان، ایلام و بوشهر دور از انتظار نیست.

رفیعی با اشاره به تداوم بارش ها در تهران، افزود: تهران در برخی ساعات رگبار و رعد و برق خواهد داشت و کمینه دمای تهران برای فردا 13 درجه پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: شهرکرد با دمای 2 درجه خنک ترین و بندرعباس با دمای 37 درجه گرم ترین مراکز استانی بوده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بارش باران تا انتها هفته برای تهران ادامه دارد، پیش بینی خیزش گرد و خاک برای زابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران تا انتها هفته برای تهران ادامه دارد، پیش بینی خیزش گرد و خاک برای زابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید