چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟ ، 7 روش برای حفظ امنیت ماشین

به گزارش وبلاگ ریاضیات، فارغ از این که ارزش و قیمت خودروی شما چقدر است یا نوع خودروی شما چیست، همیشه احتمال سرقت خود خودرو یا وسایل و تجهیزات داخل آن وجود دارد. در این مطلب 7 روش برای جلوگیری از سرقت خودرو و پیشگیری از آن را با هم مرور می کنیم.

چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟ ، 7 روش برای حفظ امنیت ماشین

به گزارش وبلاگ ریاضیات به نقل از هاو کن یو، هر کجا که خودروی خود را پارک می کنید و به هر نحوی که از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری می کنید، همیشه اشتباه های ساده و البته پیش پا افتاده ای وجود دارد که احتمال به سرقت رفتن خودرو را بالا می برد. البته خوب می دانیم که شما تلاش زیادی برای خریدن اتومبیلتان می کنید و نمی خواهید به همین راحتی آن را از دست بدهید. با 7 راهکاری که برای مقابله با دزدان بالقوه ارائه داده ایم می توانید بفهمید که چگونه از اتومبیلتان محافظت کنید.

1- اتومبیل را در پارکینگ پارک کنید

دزدان همیشه به دنبال ماشینی هستند که در خیابان پارک شده باشد. اگر ماشینتان در خیابان نباشد احتمال دزدیده شدنش با درصد بالایی کمتر می گردد. برای افرادی که خانه هایشان پارکینگ ندارد، اجاره کردن یک پارکینگ توصیه می گردد. این ارزان ترین پیشنهاد نیست اما سرمایه گذاری برای ایمنی خودرویتان است. باید بدانید که خودرو علاوه بر جلوگیری از سرقت برای حفاظت، جلوگیری از آسیب و... به مکانی برای نگهداری احتیاج دارد. اگر چاره ای جز پارک کردن خودرو در خیابان ندارید، روش های بعدی را دنبال کنید.

2- به اتومبیلتان رسیدگی کنید

جرم شناسی بیان می کند نظارت و نگهداری محیط های شهری در یک شرایط خوب ممکن است از خرابکاری بیشتر و همچنین از تشدید جرم های جدی تری جلوگیری کند. در پی این نظریه، اتومبیلی که به خوبی از آن نگهداری گردد، دزدان خودرو را می ترساند. تمیز و منظم نگه داشتن خودرو احتمال میل دزدان به سرقت را کمتر می کند. از سوی دیگر خودروهایی که نامنظم و به هم ریخته هستند، میل دزدان را به سرقت آن بیشتر می کنند. اگر آنها ببینند که شما به اتومبیلتان اهمیت می دهید و از آن مراقبت می کنید، حدس می زنند که زنگ اخطار و به احتمال زیاد راهی برای پیدا کردن اتومبیلتان دارید و به ایمنی ماشینتان توجه می کنید.

3- اشیاء باارزش را در معرض دید قرار ندهید

فرض کنید شما (در صندلی یک دزد) یک ماشین را با جعبۀ دستمال کاغذی کف آن می بینید. در جلوی آن ماشین دوم را می بینید که در آن یک آی پد، سیستم مسیریاب و یک ساعت مچی روی صندلی مسافر افتاده است. تمایل دارید کدام ماشین را بدزدید؟ کاری کنید که به نظر برسد هیچ چیز قیمتی در ماشینتان وجود ندارد.

4- محل مناسب برای پارک کردن خودرو

اگر اتومبیلتان را در محلی پارک کنید که از نظر آماری میزان جرم و جنایت در آن زیاد است، در مقایسه با محلی که از نظر آماری امن تر است و نور خوب و نگهبانی عالی دارد، احتمال بیشتری برای سرقت اتومبیلتان وجود دارد. دقت داشته باشید که پارک کردن خودرو نزدیکی در یا پنجره منزل، مکان های پرنور، در نزدیکی مغازه ها و فروشگاه هایی که از آشنایان شما به حساب می آیند، مکان های خوبی برای پارک کردن هستند.

5- قفل فرمان

در گام اول دیدن یک میلۀ فلزی بزرگ که مانع حرکت فرمان می گردد، یک بازدارندۀ بصری خوب است. گام دوم این است که شما واقعا از یک قفل فلزی بزرگ استفاده می کنید تا از حرکت فرمان جلوگیری کنید. دلیلی وجود دارد که قفل فرمان به خصوص در مناطق شهری بسیار رایج است. البته این یک روش دفاعی آسان است و ایدۀ پشت آن این است که دزد را ترغیب کنید که ماشین شخص دیگری را سرقت کند.

6- با همسایگان همکاری داشته باشید

اگر شما و چندین همسایه شما اقدام به پارک کردن خودرو در خیابان می کنند می توانید با یک همکاری مناسب به نحوی خودروها را در کنار یک دیگر پارک کنید که احتمال خارج کردن خودروها از پارکینگ امکان پذیر نباشد. نحوه پارک کردن خودروها بستگی به محل پارک دارد ولی می توانید با یک همفکری این کار را عملی کنید.

7- همیشه درها را قفل کنید

این یکی به نظر خیلی ساده می آید اما باز هم نادیده گرفته می گردد. دزدی که به دنبال سرقت اتومبیلی است، به دنبال وسیلۀ نقلیه ای می گردد که مالک آن مهربان است. مرحله اول را برایش کامل می کند و دسترسی آزادانه به محتویات خودرو را برای او فراهم می سازد. نه این که شما عمدا در خودرو را قفل نکنید ولی کوچک ترین سهل انگاری حتی در چند ثانیه برای باز گذاشتن در خودرو می تواند فرصت کافی برای دزدان باشد. عادت کنید که همیشه سوئیچ را خارج و در را قفل کنید. حتی برای توقف های کوتاه مقابل منزل خودتان.

منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟ ، 7 روش برای حفظ امنیت ماشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از سرقت خودرو جلوگیری کنیم؟ ، 7 روش برای حفظ امنیت ماشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید