محمدرضا داورزنی: پیروزی مقابل هم لهستان و هم ونزوئلا سخت است

به گزارش وبلاگ ریاضیات و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون با اشاره به پیروزی تیم ملی برابر چین در مسابقات انتخابی المپیک اظهارداشت: 10 سالی بود که برای این لحظه کار شده بود و انصافا کار سختی هم صورت گرفت. هشت تیمی که در این مسابقات بودند، حداقل 7 تیم با تمام توان آمده بودند تا کسب سهمیه نمایند. استرالیا، کانادا و چین، ژاپن و بویژه چین یک تیم متحول شده ای را روانه این مسابقات نموده است. آن ها کماکان هم امیدوار به موفقیت هستند و من هم امیدوارم چین به عنوان تیم دوم از آسیا به المیپک برود. کاری که بازیکنان ما کردند به جرات می توانم بگویم که کار بسیار سختی بود و آن ها به نوعی از جان مایه گذاشتند تا به این هدف و صندلی برسند.

محمدرضا داورزنی: پیروزی مقابل هم لهستان و هم ونزوئلا سخت است

وی اضافه کرد: بردن تیم های استرالیا و کانادا در شروع مسابقات مهم بود زیرا در جام دنیای به هر دوی این دو تیم ها باخته بودیم اما از دست دادن بازیکن مهمی مثل امیر غفور بعد از بازی دوم کار را سخت کرد زیرا تیم ملی ایران با یک بازیکن پشت خط زن کار کرد. از شهرام سپاسگزارم زیرا او بار حملات را یک تنه به دوش کشید. همه بازیکنان شرایط خوبی داشتند و جنگیدند و هر کس به میدان آمد به اندازه یک امتیاز هم که بود، با جان و دل مایه گذاشت و در جریان مسابقات اثرگذار بود و این خیلی ارزشمند است بعلاوه که کادر فنی هم شرایط خوبی داشت.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود: حالا باید یک نکته را بگویم که شرایط فیزیکی بازیکنان ما با فرانسوی ها و لهستانی ها برابری نمی نماید. من به جرات می گویم بازیکنان والبیال بیش از وسع خودشان جنگیدند. بازیکنانی مثل میلاد عبادی پور و فرهاد قائمی وقتی مقابل حریفان قرار می گرفتند کاملا معین بود که حریفان قد بلند تر و سنگین تر هستند اما این بازیکنان ایران با همه وجود جنگیدند تا خلق حماسه کردند. این اتفاق تصادفی و ساده نبود. مردم از تلویزیون دیدند چه اتفاق هایی افتاد در ست پنجم با چین، آن ها 13 بر 12 جلو افتادند اما با غیرت بازیکنان و دعای مردم و توجه خدا توانستند این بازی را ببرند.

داورزنی با اظهار خشنودی از پیروزیت های کسب شده در این مسابقات گفت: من به نوبه خودم وجود این بازیکنان را به ملت ایران تبریک می گویم. این بازیکنان سرمایه های ملی ایران هستند. توانستند حماسه ای را در تاریخ ورزش این کشور خلق نمایند. 52 سال جامعه والیبال منتظر این لحظه بود. جا دارد از همه کسانی که به نوعی به ما یاری کردند تشکر کنم. از اسپانسر های قبلی به ویژه اسپانسر فعلی که یاری کرد تا والیبال برنامه هایش را اجرا کند بسیار سپاسگزارم. همچنین از دولت که همواره حمایت نموده و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک سپاسگذارم. همه یاری کردند تا والیبال برنامه هایش را اجرا کند. می بینید که مردم امروز به خاطر کاری که بازیکنان کردند، اشک شوق ریختند. در کنار مردم ما هم اشک شوق ریختیم به خاطر اینکه واقعا بعد از 10 سال بازیکنان توانستند به آن چیزی که برایش جنگیده بودند و مصدوم شده بودند و عرق ریخته بودند و دوری از خانواده و اردوهای مختلف را تجربه نموده بودند، برسند.

رئیس فدراسیون والیبال بار دیگر تاکید نمود: این افتخاری برای کشور ماست. هنوز شروع راهی هستیم که سخت تر از گذشته است. حضور در جمع تیم های المپیکی و ماندن در این سطح کاری است که باید آن را پیگیری کنیم. قطعاً احتیاج به کار آسیب شناسی داریم. باید این موارد را رفع کنیم تا در آینده والیبال کشور را قدرتمند تر کنیم. من یکبار دیگر این پیروزیت ها را به مردم عزیز تبریک می گویم اما اینکه انتظار داشته باشیم هر دو بازی را ببریم سخت است. مطمئن هستم می توانیم از این دو مسابقه یک برد داشته باشیم تا حضور خود را قطعی کنیم.

وی اعلام نمود: وزارت ورزش هم محبت کرد و دو تن از معاونین وزارت خانه در جمع ما حضور داشتند. دکتر سجادی که چند روزی است در جمع ما حضور دارد و دکتر مناف هاشمی هم به تازگی به اردوی ما پیوستند این عزیزان از طرف وزیر محترم آمدند. خود وزیر هم علاقه مند بود بیایند و از نزدیک زحمات بازیکنان را ببییند. این خیلی مهم است که در سالن از نزدیک شرایط تیم را ببینید که چطور 10 هزار تماشاگر ژاپنی از هر ابرازی استفاده کردند تا شرایط سخت گردد و حتی از دادن سالن تمرین خودداری کردند. تیم ما چند مسابقه را ساعت 10 صبح برگزار کرد اما میزبان همه بازی هایش ساعت 8 شب است. این کار را سخت می نماید. از سوی دیگر در اختصاص سالن وزنه برای آماده سازی مشکل داشتیم که کادر سرپرستی با چنگ و دندان این موارد را جور کردند اما ژاپنی ها کم گذاشتند. دیدم در یکی از سایت ها نوشته که ژاپنی ها هنگام سرویس سکوت می کردند درصورتی که اینطور نبود. آن ها طبل و شیپور داشتند و با بسته های ویژه ای تشویق می کردند و حتی صحنه هایی هم بود که وقتی بازیکنان در خط سرویس قرار می گرفتند جیغ و داد می کردند. این موارد مهم نبود.

محمدرضا داورزنی با اشاره به سختی های کار یادآور شد: بازیکنان ما به این شرایط سخت عادت نموده بودند و امتیاز به امتیاز جنگیدند. استرس بازی انقدر زیاد بود که حتی گاهی بر بازیکنان خوب ما چیره می شد و عملکرد آنان را تحت تاثیر قرار می داد. اینکه سختی های زیادی را 10 سال تحمل کردید و همه چیز با یکی دو امتیاز تمام گردد خوب نیست و ممکن است در چند لحظه تمام زحمات شما بر باد برود اما خوشبختانه دعای خیر مردم موجب می شد که پیروز شویم.

رئیس فدراسیون والیبال ایران با اشاره به دعای خیر مردم گفت: من همواره گفته ام دوپینگ معنوی بازیکنان ما همین دعای خیر و توسلی است که دارند. مردم دعا می نمایند و بازیکنان متوسل می شوند. خیلی از بازیکنان ما مثلا مهدی مهدوی ایام نوروز کربلا بودند و آن جا متوسل شدند تا پیروز این میدان ها باشیم. این ها ارزشمند است و این دوپینگ روحی تیم ملی والیبال ایران است. آن چه در دل بازیکنان ایران است، خلق حماسه ای است که برای عزت باشد. گاهی مطرح می گردد که جایزه و پاداش می دهید یا خیر، بلی این اتفاق می افتد. اما واقعا می گویم آن چه در دل بازیکنان ماست خلق حماسه ای است که عزت و افتخار کشور را به دنبال داشته باشد. چه از سوی فدراسیون والیبال و چه از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بخشی را پیش بینی نموده و هفته آینده به بازیکنان پرداخت می نمایند. این اتفاق می افتد ولی آنچه برای بازیکنان ما مهم است، شاد کردن دل مردم است. اینکه مردم اشک شوق می ریزند، بازیکنان پاداش خود را می گیرند. واقعا می گویم پاداش مادی نمی تواند جبران خیلی از کوشش ها باشد. اینکه بازیکنان ما ببینند دیده شدند و دو معاون وزارت خانه در توکیو حضور دارند تا کوشش های آنان را ببینند، ارزشمند است.

داورزنی با اشاره به مصدومیت های بازیکنان گفت: اینکه دو بازیکن ما زیر سرم هستند و روز بازی در خط سرویس می روند و کولاک می نمایند ارزشمند است. بازیکنی مثل فرهاد قائمی با آمپول و سرم خودش را آماده می نماید تا در میدان مسابقه به این سنگینی حضور داشته باشد و این واقعا افتخار کشور است. من از رده سنی نوجوانان در خدمت اکثر این بازیکنان بودم. نسل های مختلفی ازبازیکنان هستند، از همان سال 2006 که من خدمت آن ها در فدراسیون رسیدم، بیشتر با این بازیکنان بودم تا با خانواده خودم و می دیدم چه سختی هایی را تحمل کردند و شرایطی را پشت سر گذاشتند که به اوج آمادگی رسیدند تا تفاوت فیزیکی بدنی خود را مقابل تیم هایی مثل روسیه و لهستان و فرانسه جبران نمایند. دفاع یک بازیکن 2 متر و 12 سانتی آسان نیست و این اتفاق ها در والیبال ایران افتاد. حماسه را این چیزها خلق می نماید، اینکه در یک شرایطی و میدان دنیای حضور پیدا کنید و قدرتمندانه کار کنید و برای کشور کسب افتخار کنید.

وی یادآور شد: سال 2006 را با الان قیاس کنید. تیمی که ششم آسیا بود و شاید به قطر در غرب آسیا می باخت کم کم پوست اندازی کرد. نیروهای با تجربه ما با جوانان و نوجوانان ما از نسل های مختلف کار کردند. بازیکنان خوب ما در جوانان 2007 و 2009 و حتی 2013 کنار هم قرار گرفتند. هر آن چه لازم بود که تیم را برای حضور در این مسابقات آماده می کرد، انجام شد. فدراسیون همه را مورد حمایت قرار داد و تیم توانست به این جا برسد که الان مردم به آن افتخار می نمایند . کارهای زیادی را همکاران من در فدراسیون انجام دادند. فدراسیون فقط به این تیم بسنده ننموده است. ما تیم های جوانان خوبی را آماده می کنیم که پشتوانه این تیم هستند. حتی شاید یکی دو ماه دیگر نوجوانان جدیدی و نسل جدید از والیبالیست ها را دعوت کنیم تا تیمی جدید در این رده شکل بگیرد. جا دارد که وجود این بازیکنان را به مردم تبریک بگویم. انشالله حضور قدرتمندانه ای در ریو داشته باشند و فصل جدیدی در این کشور رقم بخورد.

داورزنی با قدردانی از پیغام های محبت آمیز مردم گفت: من دست تک تک آن ها را می بوسم. در 20 روز گذشته می دیدم که هنرمندان خوب و ورزشکاران عزیز و پیشکسوتان ورزش ایران و خیلی ها زحمات زیادی را می کشیدند و پیغام می دادند و به نوعی به تیم قوت قلب دادند. هم از این عزیزان تشکر می کنم و هم از آن هایی که عامل انتقال پیغام بودند. همه این ها یاری کرد که تیم ملی بداند یک ملت پشتشان است. وقتی چهره های شاخص پیغام می دهند بازیکنان می فهمند که زحمات و کوشش ها حاصلی داشته است. ملت بزرگ ایران حامی بازیکنان هستند و چشمشان به عملکرد این بازیکنان است. با این بازیکنان احساس غرور و افتخار می نمایند. شما شاهد بودید که چه سختی هایی را تحمل کردند. جا دارد به نوبه خودم از تک تک عزیزانی که این ابزار را فراهم کردند و همچنین از ملت بزرگ ایران تشکر کنم. از تهران به من گفتند مردم با رادیو و تلویزیون تماس می گیرند و قدردانی می نمایند. این ها چیزی است که تیم را شارژ می نماید.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین از اصحاب رسانه تشکر کرد و گفت: جا دارد که از مجموعه رسانه ای کشور هم صدا و سیما که بخش مستقیم بازی ها را داشت، تشکر کنم. و آنطور که متوجه شدم شبکه ورزش کل مسابقات را زیر پوشش قرار داد. همچنین از کل خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب که اخبار را پوشش دادند، سپاسگزارم. از طرفی هم دوستان خودمان در روابط عمومی فدراسیون که یک کار منظمی را انجام دادند در در شبکه های مجازی کار خوبی انجام شد. اخبار را لحظه به لحظه منتقل می کردند و انعکاس آن را از اقصی نقاط دنیا دیدم. از کانادا و انگلیس و …. همه لحظه به لحظه اخبار را دنبال می کردند. لحظه به لحظه را با این بازیکنان زندگی کردند، مردم حس کردند در سالن هستند جا دارد از دوستان خوبم درصدا سیما تشکر کنم که سنگ تمام گذاشتند.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین درباره شعار ریو نزدیک است تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات گفت: من فکر می کنم ریو نزدیک تر از این حرف هاست. این شعار وقتی بود که می خواستند به سمت مسابقات حرکت نمایند، ریو دیگر بغل گوش خودمان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محمدرضا داورزنی: پیروزی مقابل هم لهستان و هم ونزوئلا سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا داورزنی: پیروزی مقابل هم لهستان و هم ونزوئلا سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید