ماجراجویانی که جان خود را در این راه از دست دادند

به گزارش وبلاگ ریاضیات، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: انسان همواره به دنبال این است که مرزهای خطر و هیجان را پشت سر بگذارد و با رویارویی با چالش های جدید و مخاطره آمیز لحظات پرهیجانی را تجربه کند. این ماجراجویی ها ممکن است ساده و معمولی باشند و برخی مواقع نیز خطراتی را به دنبال دارند.

ماجراجویانی که جان خود را در این راه از دست دادند

در واقع همین خطرها هستند که به ماجراجویی معنا می دهند و انسان را به انجام خطرهای بیشتر ترغیب می نمایند. همین امر باعث شده تا گاهی اوقات ماجراجویان بی باکی را ببینیم که در پی انجام کارهای خطرناک و پرهیجان دچار آسیب های فیزیکی و شکستگی های دست و پا شده اند. گاهی اوقات نیز ماجراجویانی پیدا می شوند که انجام کارهای پرهیجان معمولی آنها را راضی نمی نماید و دست به ماجراجویی های بسیار خطرناک و مرگباری می زنند.

خوشبختانه در بیشتر مواقع این ماجراجویی ها به خوبی پیش می رود و ماجراجو از مهلکه جان سالم به در می برد اما این سکه روی دیگری نیز دارد و گاهی اوقات اوضاع به خوبی پیش نمی رود و ماجراجوی بخت برگشته جان خود خود را در این راه از دست می دهند.

به همین منظور در ادامه قصد داریم داستان ماجراجویان بی باکی را برای شما بگوییم که جان خود را در این راه از دست داده اند.

1. وو یانگینگ

وو یانگینگ (Wu Yongning)، جوان نترس 26 ساله ای بود که تخصص ویژه ای از بالارفتن از ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها داشت، وو یانگینگ عاشق این بود که از این ساختمان ها بالا برود و از خودش فیلم بگیرد و در فضای مجازی منتشر کند.

جالب است بدانید زمانی که وو یانگینگ از جهان رفت از چیزی حدود 300 ساختمان مرتفع بالا رفته و این ویدئوها را در حساب های شبکه های اجتماعی اش منتشر نموده بود. به این ترتیب می توان گفت وو یانگینگ تخصص کافی برای بالا رفتن از این ساختمان های مرتفع را داشت و یک ماجراجوی تازه کار و آماتور نبود. جالب تر اینکه وو یانگینگ اصرار زیادی داشت که یک حرفه ای تمام عیار است و هیچ احتیاجی به تجهیزات امنیتی در بالارفتن از ساختمان ها ندارد، در نتیجه با دست خالی و بدون هیچ گونه وسیله ایمنی از بلند ترین آسمان خراش های جهان بالا می رفت.

وو یانگینگ در صحبت های خود متذکر شده بود که او برای بالا رفتن از آسمان خراش ها به هیچ چیزی احتیاج ندارد و این کار را با یاری تخصصی که در هنرهای رزمی بدست آورده است انجام می دهد. یانگینگ همواره قبل از اینکه از یک ساختمان بالا برود این ساختمان را کاملاً آنالیز می کرد و نقشه ای دقیق تدارک می دید تا بر اساس همین نقشه صعودش را شروع کند.

همه چیز برای وو یانگینگ به خوبی پیش رفت این ماجراجوی بی باک برای خودش هواداران زیادی پیدا نموده بود تا اینکه یک روز از آسمان خراش چانگشا (Changsha)، در چین بالا رفت. یانگینگ صعودش را سالم و سلامت شروع کرد اما از این آسمان خراش هرگز سالم به پایین نیامد و در همین ماجراجویی جان شیرین اش را از دست داد.

از قرار معلوم یانگینگ نتوانست به خوبی کنترل اش را حفظ کند و از این آسمان خراش مرتفع به پایین سقوط کرد. ویدئودی این حادثه دلخراش، آخرین ویدئویی بود که از وو یانگینگ به عنوان یکی از بزرگترین آسمان خراش نوردان جهان باقی مانده است.

در سرانجام به این نکته غم انگیز نیز اشاره کنیم که وو یانگینگ علاقه زیادی به بالا رفتن از آسمان خراش ها داشت اما اینکار را به خاطر علاقه اش انجام نمی داد و ظاهراً احتیاج شدید اقتصادی به پول او را وادار نموده بود تا ماجراجویی های مرگباری انجام دهد. یک انجمن مخفی که هرگز نامش فاش نشد برای هربار بالا رفتن یانگینگ از آسمان خراش مبلغ 15 هزار دلار به یانگینگ پرداخت می کرد. یانگینگ بیچاره این پول ها را برای خرج ازدواجش احتیاج داشت که نقشه هایش نقش برآب شد و دست آخر جانش را برای عشقی که به آسمان خراش نوردی و نامزدش داشت از کف داد.

2. والری رُزکف

اگر به ورزش های پرهیجان علاقه داشته باشید حتماً بیس جامپینگ (BASE jumping) را می شناسید، در این ورزش از یک مکان بسیار بلند با چتر یا وینگ سوییت به پایین می پرند و همین امر باعث شده یکی از پرمخاطره ترین ورزش های جهان باشد. جالب است بدانید براساس آماری که پایگاه خبری تلگراف منتشر نموده، 72 درصد از ورزشکاران بیس جامپینگ مرگ یا آسیب های جدیدی یکی دیگر از ورزشکاران در این رشته را مشاهده نموده اند. 42 درصد از این ماجراجویان نیز شخصاً دچار آسیب های جدی شده اند و 76 درصد از آنها دست کم یکبار نزدیک بوده است جان خود را در این راه از دست بدهند. بیس جامپینگ به اندازه ای خطرناک است که در بسیاری از کشورها این ورزش ممنوع اعلام شده.

به این ترتیب با نگاهی به این آمار می توان متوجه شد که با یکی از خطرناک ترین ماجراجویی های جهان سروکار داریم. والری رزکف، ماجراجوی روس بود که این آمار و ارقام دلش را نلرزاند و باعث نشد از این ورزش پرمخاطره دوری کند. وی برای اینکه عشق و علاقه اش به این ورزش را نشان دهد چالشی را پیش روی خودش گذاشت تا بر اساس این چالش از بلندترین مکان های هفت قاره جهان با وینگ سوییت به پایین بپرد.

برای آن دسته از کاربرانی که با پرش از ارتفاع با وینگ سوییت آشنایی ندارند باید بگوییم کسی که چنین پرشی را انجام می دهد در هوا با سرعتی حدود 320 کیلومتر در ساعت حرکت می نماید. اما والری رزکف عاشق هیجان بود و گوشش بدهکار این حرف ها نبود که این ورزش چه خطراتی را در پی دارد. والری قبل از اینکه جان خودش را در این راه از دست بدهد از کوه اولوتانا (Ulvetanna) که 2913 متر ارتفاع دارد و یکی از مرتفع ترین کوه های قطب جنوب است به پایین پریده بود و سابقه پرش به داخل یک آتشفشان فعال را نیز در کارنامه اش داشت. این ماجراجوی روس حتی رکورد بیشتر ارتفاع پرش با وینگ سوییت را نیز با پرش از ارتفاعات کوه چانگ تسه در تبت از آن خود نموده بود. این پرش از ارتفاع هفت هزار و دویست و بیست متری صورت گرفته بود.

آخرین پرش والری رزکف از ارتفاع 6700 متری انجام شد و پس از اینکه از قله کوه اما دابلام (ama dablam)، واقع در شرق نپال به پایین پرید با صخره ها برخورد کرد و جانش را از دست داد. شوربختانه باید گفت والری رزکف در زمان مرگ 52 سال بیشتر نداشت و پدر دو فرزند پسر بود.

3. دین پاتر و گراهام هانت

در بالا برای شما از خطرات بیس جامپینگ گفتیم اما همان گونه که شما بهتر از ما می دانید ماجراجویان جسوری هستند که خطر را نمی شناسند و از هیچ چیزی ترس ندارند. در این زمینه می توان به دین پاتر (Dean Potter) و گراهام هانت (Graham Hunt)، اشاره نمود. این جوانان ماجراجو و بی باک از یکی از ارتفاعات پارک ملی یوسیمیتی (Yosemite National Park)، با وینگ سوییت به پایین پریدند و پیکر بی جان آنها بود که به زمین رسید.

پارک ملی یوسیمیتی به داشتن قله های بلند و کوه های زیبا و پرابهت معروف است و همین کوه ها باعث شد تا دین اتر و گراهام هانت در حین پرش به صخره یکی از آنها برخورد نمایند و در دم جان بدهند.

گفتنی است دین پاتر و گراهام هانت تجربه خوبی در پرش با وینگ سوییت داشتند و به قولی استاد این کار بودند اما این ورزش به اندازه ای خطرناک است که تجربه در آن نقش چندانی ندارد و به هر اندازه هم که فردی وارد باشد باز هم با اندک اشتباهی جان خود را از دست خواهد داد.

دین پاتر یکی از معروف ترین چهره ها در زمینه ورزش های مخاطره آمیز بود و فعالیت های خطرناک زیادی در دامنه های کوه های یوسیمیتی انجام داده بود که در این زمینه می توان صعود او از ارتفاعات یکی از این کوه ها اشاره نمود. او این صعود را تنها با دست خالی و بدون استفاده از هیچ گونه لوازم ایمنی انجام داده بود.

پارک ملی یوسیمیتی شرایط ویژه ای برای کارهای خطرناک دین پاتر مهیا می کرد و به همین دلیل مسئولین این پارک، حضور وی را ممنوع اعلام نموده بودند اما او به اندازه ای به ماجراجویی علاقه داشت که غیرقانونی وارد این پارک شد و با انجام پرش وینگ سوییت جان خودش را از دست داد.

دین پاتر ید طولایی در انجام ماجراجویی های خطرناک داشت و به اندازه ای در این کارها بی گدار به آب می زد که هیچ مجموعه ای حاضر نبود اسپانسری ماجراجویی های او را بر عهده بگیرد. بی پروا بودن دین پاتر به اندازه ای بود تا وقتی که خبر مرگ او و گراهام هانت به گوش سایر ورزشکاران رشته های مخاطره انگیز رسید، هیچ کدام از همقطارانش تعجب نکردند و مدعی شدند می دانستند که این ماجراجویی ها دست آخر کار دستش می دهد و روزی خبر مرگ او را خواهند شنید.

4. اون هارت

بدون شک شما هم مسابقات کشتی کج که به آن پرو رستلینگ نیز می گویند را دیده اید و مجذوب صحنه های پر زد و خورد این ورزش شده اید اما حتماً به خوبی می دانید که بیشتر این صحنه ها از پیش طراحی شده و در واقع حاضرین در این مسابقه بدل کارهای خوبی هستند که زد و خوردهای واقعی را انجام نمی دهند. در نتیجه نباید انتظار آسیب های جدی را در این رشته داشته باشیم و تمام چیزهایی که می بینیم بدل کاری هایی بیش نیستند.

اما اون هارت 33 ساله ، یکی از ورزشکاران این رشته بود که در سال 1999 بابت همین حرکات جان عزیزش را از دست داد. او از ارتفاعی حدود 25 متر به داخل رینگ پرید و با سینه حریف برخورد می نماید و داخل رینگ می افتد و همین حادثه باعث مرگ او می شود. از قرار معلوم اون هارت بخت برگشته به خوبی می دانست چه کار خطرناکی انجام می دهد و قبل از اینکه به مسابقه برود به همسرش قول داده بود که چنین کار مرگباری را هرگز انجام ندهد اما ظاهراً نظرش عوض می شود و با انجام این حرکت جانش را از دست می دهد. جالب اینجاست سقوط او از تلویزیون برای افرادی که این مسابقه را به صورت زنده تماشا می کردند پخش نشد و مخاطبین دقیقاً نمی دانستند چه اتفاقی افتاده است.

حتی تماشاچیانی که این مسابقه را از نزدیک مشاهده می کردند نیز فکر کردند خراب شدن حال اون هارت قسمتی از برنامه است، این قضیه زمانی بالا گرفت که وینس مکمن، رقیب اون هارت در حرکتی ناجوانمردانه مسابقه را به رغم حال بد اون هارت ادامه داد و پس از اینکه داور متوجه شد واقعاً حال اون هارت خراب است پرسنل اورژانس را خبر کرد. اون سریعاً به بیمارستان منتقل شد و در بیمارستان جان داد.

پس از مرگ این قهرمان، حاشیه های زیادی در مورد پرخطر بودن مسابقات کشتی کج صورت گرفت و قرار شد تمهیدات امنیتی بیشتری رعایت شود، در نهایت نیز مجموعه برگزار نماینده این مسابقات در سال 2002 مبلغ 18 میلیون دلار به بازماندگان اون هارت به عنوان غرامت پرداخت کرد تا شاهد سرانجام یافتن یکی از غم انگیزترین اتفاق های مسابقات کشتی کج باشیم. روایت های دیگری نیز از این حادثه وجود دارد اما چیزی که برای ما مهم است این نکته است که یک ورزشکار ترازاول در مسابقات رسمی و جلوی دوربین با انجام حرکات ماجراجویانه و خطرناک جانش را از دست داد.

اون هارت دل خوشی از این مسابقات نداشت و می خواست خودش را بازنشسته اعلام کند و به شغل معملی روی آورد، اما روزگار به او مهلت نداد و همسرش را بیوه و دو فرزندش را یتیم کرد.

5. کای لی استاکینگ

در ابتدای تمامی برنامه های مخاطره آمیزی که از تلویزیون کشورهای مختلف پخش می شود اکیدا به تماشاچیان توصیه می شود که این حرکات خطرناک را در منزل انجام ندهید اما این قضیه در مورد فیلم های ماجراجویانه ای که در یوتیوب شاهد آن هستیم صدق نمی نماید و کسی مخاطبین را از خطرهای این کارها باخبر نمی نماید. کای لی استاکینگ (Kyle Lee Stocking) جوان ماجراجوی 22 ساله ای بود که در ماه مارس سال 2013 تصمیم گرفت یکی از ماجراجویی هایی که در یوتیوب دیده است را شخصاً انجام دهد و همین تصمیم او را به کام مرگ فرو برد. کای لی استاکینگ جوان 22 ساله ای بود که فیلم های زیادی از پرش از ارتفاع با طناب در یوتیوب دیده بود و به سرش زد که شخصاً دست به کار شود و چنین کار ماجراجویانه ای را انجام دهد.

از قرار معلوم کای لی استاکینگ در محاسبه طول طناب اشتباه مرگباری انجام داد و همین اشتباه کار دستش داد و به جای اینکه در هوا معلق بماند به زمین برخورد کرد و جانش را از دست داد.

امیدواریم مرگ کای لی استاکینگ درس بزرگی باشد برای افراد ماجراجویی که تجربه خوبی در این زمینه ندارند و به راحتی جان خود را در خطر می اندازند، این افراد ویدئوهایی از مرگبارترین ماجراجویی ها را در یوتیوب می بینند و فکر انجام چنین کارهایی به سرشان می زند غافل از اینکه این کار ممکن است به مرگ آنها منجر شود.

6. لیم با

تجربه نشان داده است ماجراجویی های انسان هیچ حد و مرزی ندارد، در این زمینه می توان به داستان مرگ لیم با (Lim Ba)، شعبده باز مالزیایی اشاره نمود، او یک ماجراجویی خاص و ویژه را می خواست انجام دهد. در این ماجراجویی لیم با باید داخل یک ماهیتابه بسیار بزرگ می نشست، این ماهیتابه از برنج و ذرت پر شده بود و قرار بود تا این خوراکی ها به همراه لیم با، بخارپز شود، اگر همه چیز طبق برنامه پیش می رفت لیم با، صحیح و سالم از این ماجراجویی بیرون می آمد.

جالب اینجاست که لیم با، سابقه خوبی در انجام شعبده بازی و کارهای خطرناک داشت و چندین دهه بود که چنین کارهایی انجام می داد، اما از قرار معلوم سن و سال زیاد او که 70 سال داشت کار دست او داد، لیم با در زمان مرگ فشارخون بالایی داشت و بای پس قلب انجام داده بود. در نتیجه شرایط بدنی خوبی برای این کار خطرناک نداشت.

قضیه ماجراجویی لیم با، که منجر به مرگ او شد از این قرار بود که او داخل ماهیتابه بزرگ شد و درب ماهیتابه را نیز گذاشتند تا خوراکی ها به همراه این شعبده باز بخت برگشته بخارپز شود، او پس از اینکه نیم ساعت در این ماهیتابه قرار گرفته بود درخواست یاری کرد و وقتی در ماهیتابه بزرگ را برداشتند متوجه شدند که این شعبده باز بی هوش در ماهیتابه افتاده است.

شوربختانه عمر لیم با به جهان نبود و وقتی که اورژانس سر رسید جانش را به دلیل حمله قلبی از دست داده بود. ناگفته نماند در گزارش پلیس سوختگی شدید درجه دوم نیز ناشی از بخارپز شدن لیم با دیده میشد.

7. آناستازیا مکسیموفا

به احتمال زیاد شما هم ماجراجویی هایی که سوارکاران در سیرک ها با اسب انجام می دهند را دیده اید، در این زمینه قزاق ها استعداد خوبی دارند و در جهان شناخته شده هستند. این حرکات ماجراجویانه که ریشه آنها به تمرینات نظامی با اسب بر می شود در سیرک های مختلف توسط قزاق ها انجام می شود و این ماجراجویان جسور در حالی که اسب با سرعت زیادی در حال تاخت و تاز است روی زین اسب بلند می شوند و بالای شانه یکدیگر قرار می گیرند.

برای اینکه این ماجرجویی جاذبه بیشتری پیدا کند برخی مواقع در همین حالت، حرکات نمایشی با شمشیر و نیزه انجام می شود و سوارکاران از روی زین اسب با سرعت زیاد به پایین می پرند و دوباره سوار می شوند تا ثابت نمایند که سوارکاری در خونشان است و عاشق ماجراجویی هستند.

در همین رابطه به گزارش نیویورک دیلی نیوز برخوردیم که بر اساس این گزارش در سال 2015 یک بانوی جوان قزاق 24 ساله با نام آناستازیا مکسیموفا در شهر کراسنودار که در قفقاز روسیه واقع شده است جان خود را در حرکات نمایشی با اسب از دست داد.

ماجرا از این قرار بود که پای آناستازیا در رکاب اسب گیر می نماید و در همین حالت اسبش رم می نماید و او را به دنبال خودش می کشد، سایر سوارکاران پس از مشاهده این اتفاق به یاری آناستازیا می شتابند اما این دختر بخت برگشته عمرش به جهان نبود و پس از اینکه اسب را متوقف می نمایند بر اساس جراحات وارده جانش را از دست می دهد.

جالب است بدانید آناستازیا مکسیموفا در مورد انجام بدل کاری با اسب گفته بود این کار به نظر او بسیار زیبا و جذاب است و هیجان سوارکاری های خطرناک را واقعاً دوست دارد و دست آخر هم جانش را پای همین هیجان گذاشت.

8. جیمز ای هیکی

جیمز نیز یکی دیگر از ماجراجویانی بود که جانش را برای هیجان بیس جامپینگ از دست داد، این پیرمرد 73 ساله از پل پرین مموریال (Perrine Memorial) که در در تویین فالز (Twin Falls) واقع در آیداهو قرار گرفته است با چتر به پایین پرید و همه چیز آنگونه که انتظار می رفت صورت نگرفت و جانش را از دست داد.

یو . اس . ای تودی در این زمینه گزارش کرد که جیمز ای هیکی ید طولایی در بدل کاری داشته و پیش از این از هواپیما در ارتفاع 52 متری با چتر به پایین پریده بود و همین بدل کاری را اینبار می خواست از بالای پل انجام دهد.

جیمز برای اینکه ماجراجویی پرهیجانی را انجام دهد پس از پرش از پل، چترش را باز کرد اما این چتر را به آتش کشید و در حالی که به سمت زمین سقوط می کرد خواست چتر دومش را باز کند، اما بخت با او یار نبود و چتر دوم باز نشد، در نتیجه در حالی که چترش در آتش می سوخت به زمین برخورد کرد و در دم جان باخت. جالب است بدانید جیمز ای هیکی در طول عمرش بیشتر از هزار پرش با چتر انجام داده بود اما اجل اجازه نداد تا آخرین ماجراجویی اش سرانجام خوبی برای او داشته باشد و در نهایت بابت همین کار جانش را از دست داد.

9. سالیندرا نات روی

حتماً شما هم دیده اید برخی ها بازوان بسیار تنومندی دارند، برخی دیگر نیز به قدرت پاهایشان می نازند اما داستان سالیندرا نات روی (Sailendra Nath Roy)، فرق می کرد و این ماجراجو موهای بسیار محکمی داشت.

سالیندرا در طول عمر خود بدل کاری های زیادی را با موهایش انجام داده بود و در کنار بدل کاری، در اداره پلیس به شغل رانندگی نیز مشغول بود. موهای سالیندرا به اندازه ای قوی بود که یک قطار را با گیسوانش کشیده بود. یک بار هم با موهایش از زیپ لاین آویزان شد و بابت این کار توانست رکورد گینس را نیز از آن خود کند.

سالیندرا به موهایش روغن خردل می زد و حسابی هوای گیسوان قدرتمند خود را داشت اما این مرد 48 ساله حواسش به سلامت قلبش نبود و همین امر کار دستش داد. سالیندرا در آخرین ماجراجویی خود از یک زیپ لاین در ارتفاع 100 متری با موهایش آویزان شده بود. وی چیزی حدود 30 دقیقه در این شرایط قرار داشت تا اینکه ناگهان تماشاچیان احساس کردند سالیندرا فریاد می زند، اما فاصله حاضرین در این ماجراجویی با سالیندرا به اندازه ای بود که متوجه نبودند او دقیقاً چه می گوید، از قرار معلوم استرس زیاد، فشار به قلب سالیندرا آورده بود، ولی از بخت بد روزگار اورژانس نیز به سالیندرایی که از زیپ لاین با موهایش آویزان شده بود دسترسی نداشت و وقتی که نهایتاً مامورین به او رسیدند سالیندرا به دلیل حمله قلبی بسیار شدیدی مرده بود.

در این بین مامورین دولتی نیز به سالیندرا برای این ماجراجویی مجوز نداده بودند و همین امر باعث فراهم نشدن امکانات ایمنی کافی برای این ماجراجویی شده بود. سالیندرا به همسرش قول داده بود که این ماجراجویی، آخرین بدل کاری او خواهد بود و دست آخر بابت همین کار جان شیرینش را از دست داد.

10. آدری مِستره

شیرجه آزاد یکی از جذاب ترین تفریحات آبی است اما یکی از پرخطرترین آنها نیز هست، این کار ماجراجویانه باید حتماً با لوازم خاص خودش انجام شود در غیر این صورت خطر بیشتری دارد. جالب است بدانید ای .بی. سی نیوز گزارشی منتشر نموده و مدعی است حدود 2 درصد از افرادی که در هر سال شیرجه آزاد انجام می دهند جان خود را در این راه از دست داده اند. با توجه به اینکه حدود 5 هزار نفر در هر سال اینکار ماجراجویانه را انجام می دهند با یک حساب سرانگشتی می توان گفت سالانه 100 نفر بر اثر شیرجه آزاد می میرند.

آدری مستره (Audrey Mestre)، قهرمان شیرجه آزاد بود و کسی حتی فکرش را نمی کرد که این ورزشکار زیبارو جان عزیزش را در این راه از دست بدهد. در سال 2002 آدری سعی کرد تا رکورد شیرجه از ارتفاع 162 متری را بکشند. از آنجایی که آدری ید طولایی در شیرجه داشت به خوبی اینکار را انجام داد و داخل آب شد اما در بالا آمدن با مشکل برخورد کرد.

پایگاه خبری میامی هِرالد در این زمینه گزارشی نوشت و مدعی شد تجهیزات شنایی که آدری از آنها استفاده می نموده دچار نقص شده بود و همین اشکال مرگ او را در پی داشت. قرار بود پس از اینکه آدری به داخل آب شیرجه می زند، یک مخزن هوا، بالونی را پر کند و این بالون به او برای بالا آمدن سریع به سطح آب یاری کند، اما این مخزن به اندازه کافی هوا فراوری نکرد و بالون به قدری که لازم بود پر نشد. در نتیجه آدری بیچاره که شناگری ماهری هم بود در زمان مناسب به سطح آب نرسید و خفه شد.

پس از مرگ آدری، همسرش فرانسیسکو فرررا (Francisco Ferrera) که به پیپین (Pipin) هم معروف است و شناگری ماهری نیز شناخته می شود، شیرجه آزاد را کنار گذاشت و تنها یک بار به احترام آدری مستره شیرجه آزاد انجام داد.

11. تاد گرین

بعید به نظر می رسد کاری ماجراجویانه تر از ایستادن و راه رفتن روی بال هواپیمای در حال حرکت را سراغ داشته باشید. انجام چنین کاری نه تنها شجاعت و جسارت زیادی را طلب می نماید بلکه احتیاجمند تمرین های بسیار زیاد است و باید تمرکز زیادی برای چنین کار مخاطره آمیزی داشت.

اما انسان هایی هستند که خطر راه رفتن روی بال هواپیما را به جان می خرند و برای ماجراجویی بیشتر خودش را به آب و آتش می زنند. در این زمینه می توان به تاد گرین (Todd Green)، اشاره نمود.

در سال 2011 یک ماجراجوی بی باک با نام تاد گرین در حال اجرای نمایش راه رفتن روی هواپیما بود که از ارتفاع 60 متری سقوط کرد و جان باخت. پایگاه خبری سی. بی . اس دیترویت در این زمینه گزارش داد تاد گرین قصد داشت از هواپیما به هلیکوپتر منتقل شود که در همین حالت پایش سر می خورد و سقوط می نماید.

عده زیادی برای مشاهده نمایش تاد گرین در این مکان حضور داشتند و زمانی که از هوا به زمین افتاد فکر کردند این ماجراجوی بی باک قصد داشته با آنها شوخی کند فارغ از اینکه قضیه کاملاً جدی بود و تام گرین در این نمایش کشته شده است.

جالب است بدانید تاد گرین پسر ادی گرین بود، ادی گرین یکی از معروف ترین بدل کاران هوایی جهانست و با این حساب کاملاً معین است که تاد گرین درسش را به خوبی از پدر نیاموخته بود و یک اشتباه کوچک باعث شد در سن 25 سالگی جهان را ترک گوید.

در سرانجام پیشنهاد می کنیم اگر شما هم از آن دسته مخاطبین ماجراجویی هستید که به بدل کاری و انجام کارهای خطرناک علاقه دارید، در قسمت نظرات برای ما از ماجراجویی هایی که خودتان انجام داده اید یا شاهد آنها بوده اید بگویید.

منبع: grunge

منبع: برترین ها

به "ماجراجویانی که جان خود را در این راه از دست دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویانی که جان خود را در این راه از دست دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید