قطار تهران - آنکارا راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ ریاضیات، مراسم راه اندازی قطار تهران - آنکارا با حضور معاون وزیرراه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سفیر ترکیه در ایران و مدیران شرکت های حمل ونقل ریلی کشور برگزار شد.

قطار تهران - آنکارا راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ ریاضیات، این قطار مسافری ساعت 21 و 50 دقیقه روز چهارشنبه 16 مرداد ماه سال جاری ایستگاه راه آهن تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

طبق برنامه مقرر شده این قطار مسافری چهارشنبه هر هفته از ایستگاه راه آهن تهران راهی آنکارا مشود و قیمت بلیت آن 769 هزار و 250 تومان تعیین شده است.

قطار مسافری تهران - آنکارا ساعت 21:50 دقیقه چهارشنبه هر هفته پس از ترک ایستگاه راه آهن تهران راهی تبریز می شود و پس از گذر از ایستگاه راه آهن تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران - ترکیه) در ایستگاه اسکله دریاچه وان متوقف و مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه منتقل و از آنجا با قطار ترکیه ای راهی آنکارا می شوند.

زمان سیر این قطار مسافری در جهت تهران - آنکارا حدود 60 ساعت است و طبق هماهنگی های اجرا شده بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مسئولان شرکت راه آهن ترکیه، شرکت حمل ونقل ریلی رجا با واگن های چهارتخته مسافران را از تهران به اسکله دریاچه وان منتقل می کند و پس از آن قطارهای ترکیه مسافران را از آن سوی دریاچه وان به آنکارا انتقال می دهند. (مسافران این قطار حدفاصل اسکله دریاچه وان تا اسکله تاتوان را با کشتی سفر می کنند.)

هموطنان برای تهیه بلیت قطار تهران - آنکارا می توانند از طریق دفاتر مجاز فروش و یا به صورت اینترنتی نسبت به خرید بلیت های مورد نیاز خود اقدام و یا با سامانه صدای مسافر شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به شماره 0215149 تماس بگیرند.

طبق برنامه قطار مسافری تهران - آنکارا چهارشنبه هر هفته ساعت 21 و 50 دقیقه از تهران راهی آنکارا می شود و صبح روز شنبه ساعت 7 و 45 دقیقه به وقت محلی، وارد ایستگاه راه آهن آنکارا می شود.

سیر قطارهای مسافری در جهت تهران - آنکارا و تهران - وان متعاقب دیدارسعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با علی احسان اویگون، همتای ترک خود در تهران عملی شد و برای نخستین بار قطار تهران - وان سوم تیرماه سال جاری تهران را به مقصد وان ترک کرد و امشب قطار تهران - آنکارا سیر خود را در این جهت آغاز کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قطار تهران - آنکارا راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار تهران - آنکارا راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید