سعد حریری: تحریم های آمریکا تاثیری بر حزب الله ندارد

به گزارش وبلاگ ریاضیات، روزنامه الجمهوریه به نقل از سعد حریری در جریان دیدار با وزیر خارجه لبنان اظهار داشت که چیزی در خصوص تحریم شخصیت های وابسته به حزب الله از زبان آمریکایی ها نشنیده است.

سعد حریری: تحریم های آمریکا تاثیری بر حزب الله ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ریاضیات به نقل از روزنامه الجمهوریه ، منابع اعلام کردند که دیدار جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان با سعد حریری نخست وزیر این کشور با دو هدف تأکید بر قصد حریری برای انجام انتصابات آینده و نیز اطلاع از آنچه در سفر حریری به واشنگتن اتفاق افتاده، انجام شده است.

نکته قابل توجه اینکه سعد حریری تأکید کرد که به طور مطلق هیچ حرفی در رابطه با تحریم شخصیت های وابسته به حزب الله از زبان مسئولان آمریکایی نشنیده است.

وی همچنین اظهار کرد که به آمریکایی ها اعلام نموده که تحریم های واشنگتن ضد حزب الله، تأثیری در حزب الله ندارد، بلکه به اقتصاد لبنان آسیب می رساند؛ زیرا حزب الله خارج از نظام اقتصادی لبنان است، اما تحریم های مربوط به گروه شیعه، بر اقتصاد لبنان و به ویژه سیستم بانکی تأثیر منفی گذاشته و منجر به ایجاد مسائل بزرگی در این بخش می گردد.

دیدار وزیر خارجه ترکیه و میشل عون در مورد آوارگان سوری

منابع در رابطه با سفر مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه به بیروت اعلام کردند که کاملاً روشن بود که دیدار وی با مسئولان لبنانی در جهت اطلاع لبنانی ها از موضع ترکیه نسبت به اتفاقات منطقه به ویژه بحران سوریه و نتیجه رایزنی های میان آنکارا و موسکو و تهران و واشنگتن در رابطه با مسئله شمال سوریه و نیز سرنوشت منطقه امن بود. منابع اضافه کردند که این دیدار همچنین به موضوع آستانه و شروع مشارکت لبنان در آن پس از دیدار نور سلطان در اوایل اوت پرداخت.

منابع همچنین اشاره کردند که دیدار وزیر امور خارجه ترکیه با میشل عون رئیس جمهور لبنان بسیار گسترده بود و این دو در رابطه با تحولات اوضاع سوریه تا بحران جستجوی ثروت نفتی قبرس بحث کردند.

به گفته منابع٬ چاووش اوغلو و میشل عون همچنین در رابطه با تجربه مشترک لبنان و ترکیه در زمینه پرونده آوارگان سوری در کشورهای همسایه سوریه و به ویژه در لبنان و اردن و عراق و نیز ترکیه صحبت کردند. منابع در ادامه اعلام کردند که طرفین در این دیدار پیشنهاد کردند تا یک هماهنگی میان کشورهای لبنان و اردن و عراق و ترکیه به منظور جذب حمایت بین المللی در رابطه با برنامه متوقف شده بازگشت آوارگان به داخل سوریه صورت گیرد.

سه شنبه؛ جلسه شورای وزیران لبنان در کاخ نخست وزیری

العهد نیز نوشت که شورای وزیران لبنان در ساعت یازده و نیم صبح سه شنبه، جلسه ای در کاخ نخست وزیری برگزار می نماید. این جلسه چهار موضوع را در دستور کار خود قرار می دهد که مهم ترین آنها مسئله نقشه راه 2020-2019 برای بخش مدیریت یکپارچه زباله های جامد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سعد حریری: تحریم های آمریکا تاثیری بر حزب الله ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد حریری: تحریم های آمریکا تاثیری بر حزب الله ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید