رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری هسته ای با ایران را تمدید می نماید

به گزارش وبلاگ ریاضیات، رویترز به نقل از منابع مطلع مدعی شده است که واشنگتن میخواهد به شرکت های روسی، چینی و اروپایی اجازه دهد تا به همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران همچنان ادامه دهند.

رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری هسته ای با ایران را تمدید می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ریاضیات، رویترز ادعا نموده است که ایالات متحده به شرکت های روسی، چینی و اروپایی اجازه خواهد داد تا همکاری های هسته ای صلح آمیز (غیر اشاعه تسلیحات) را با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند.

2 منبع مطلع به این خبرگزاری انگلیسی گفته اند که این اقدام به وسیله تمدید معافیت های تحریمی مربوط به فعالیت های هسته ای صلح آمیز انجام خواهد شد.

دولت ترامپ که سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تحریم های ظالمانه ای را علیه تهران اعمال کرد، معافیت هایی را برای شرکت هایی در نظر می گیرد که با سازمان انرژی اتمی ایران همکاری صلح آمیز هسته ای دارند.

دولت ترامپ پس از خروج از توافق هسته ای، سیاست فشار حداکثری را علیه ایران اعمال نموده و تحریم های گسترده ای را وضع نموده است.

تهران نیز بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای، سیاست صبر راهبردی را به مدت یک سال در اولویت قرار داد و به کشورهای اروپایی فرصت داد تا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نمایند ولی با گذشت یک سال و عدم پایبندی طرف های اروپایی به تعهدات خود، ایران نیز در 3 گام از تعهدات هسته ای خود بازگشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری هسته ای با ایران را تمدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آمریکا معافیت تحریمی همکاری هسته ای با ایران را تمدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید