جزئیات جدید از هویت قاتل محافظ شاه عربستان

به گزارش وبلاگ ریاضیات، کاربران فضای مجازی با تمرکز بر روی ممدوح بن مشعل قاتل ادعایی محافظ شاه سعودی به جزئیات جالبی از وی اشاره کرده اند که نشان می دهد او شهروند عادی نیست.

جزئیات جدید از هویت قاتل محافظ شاه عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ریاضیات، یک روز پس از کشته شدن عبدالعزیز الفغم معروف ترین محافظ شاه سعودی که دولت این کشور مدعی است به دست فردی به نام ممدوح بن مشعل کشته شده است، کاربران فضای مجازی تلاش کردند تا جزئیات بیشتری از هویت قاتل وی بر ملا کنند.

به نوشته وبگاه عربی21، کاربران فضای مجازی نوشته اند که فرد ضارب فرزند مشعل بن ممدوح عضو سابق شورای مشورتی سعودی است و به قبیله معروف شِمِّر تعلق دارد. عمه او نیز همسر مطلقه سلطان بن عبدالعزیز برادر ملک سلمان است.

پدر قاتل نیز در صفحه توئیتر خود با طلب مغفرت برای الفغم پسرش را خائن دانسته و در ادامه بر وفاداری خود بر شاه سعودی تأکید کرده است.

خارج از مشخصات خانوادگی قاتل، برخی کاربران به زوایای دیگری از او نیز پرداختند.

تصویری از ممدوح در حال سوارکاری

غانم الدوسری معارض معروف سعودی ساکن در لندن درباره ممدوح نوشت: ممدوح آل علی افسر اطلاعات است که به شخصه او را می شناسم. یک روز در لندن در همان باشگاه ورزشی که به آن رفت و آمد می کردم به دیدارم آمد و بعد ها نیز به طور دائم با من ارتباط داشت و تلاش می کرد تا مرا برای بازگشت به عربستان قانع کند و پس از آنکه درخواستش را رد کردم، اصرار داشت که به مزرعه دوستش در خارج شهر لندن بروم که این درخواست را هم نپذیرفتم.

نکته دیگر اینکه با بررسی روزنامه ها و وبگاه های خبری سعودی، تصاویر مختلفی از خانواده ممدوح که در جشن ها و عروسی ها انداخته اند به دست آمده است. مراسم هایی که شاهزادگان و مسئولان سعودی نیز در آن شرکت می کردند؛ اما تصاویری که از ممدوح در دسترس است، کمتر از انگشتان یک دست است.

العربی 21 می نویسد که نبود تصاویر از ممدوح نشان دهنده حساسیت سازمانی است که او در آنجا کار می کرد. بنا بر این گزارش، ممدوح دربخش ویژه ای از گارد پادشاهی مشغول به کار بوده است.

تصویری نیز در فضای مجازی منتشر شده که ادعا شده ممدوح بن مشعل پشت سر شاه و در کنار الفغم ایستاده است.

با تمامی این روایات، کشته شدن محافظ شخصی شاه سعودی به دست دوستش ممدوح، مورد تشکیک بسیاری از کاربران فضای مجازی و معارضان عربستانی قرار گرفته است؛ به خصوص اینکه نیرو های امنیتی قاتل را در محل ارتکاب جرم به ضرب گلوله کشته اند. سخنگوی پلیس سعودی گفته است که مأموران ناچار شدند ممدوح را به قتل برسانند تا از تلفات بیشتر جلوگیری کرده باشند، اما برخی کاربران نوشته اند که شاید کشته شدن سریع قاتل برای سر پوش گذاشتن بر روی برخی حقایق اجرا شده است.

مجتهد افشاگر معروف عربستانی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است که عبدالعزیز الفغم به هنگام کشته شدن در کاخ بود نه در منزل دوستش. به خصوص اینکه خبر هایی نیز از اختلاف بن سلمان با او به بیرون درز پیدا کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات جدید از هویت قاتل محافظ شاه عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از هویت قاتل محافظ شاه عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید