تجاری سازی نانوذرات اکسیدروی شرکت ایرانی در ترکیه

به گزارش وبلاگ ریاضیات، یکی از شرکت های فناور با فراوری نانوذرات سلنیوم، افزودنی ای برای شامپوهای ضد شوره فراوری نموده، ضمن آنکه نانو ذرات اکسید روی این شرکت در کشور ترکیه تجاری سازی شده است.

تجاری سازی نانوذرات اکسیدروی شرکت ایرانی در ترکیه

به گزارش وبلاگ ریاضیات، دکتر محبوبه دولتیاری اسلامی، مدیر فنی یکی از شرکت های فناور فراوری نانو مواد نظیر نانوذرات سلنیوم، اکسیدروی و کلوئید نقره را با هدف تامین احتیاجهای بخش صنعت یکی از دستاوردهای علمی این شرکت نام برد و گفت: برای توسعه فناوری نانو در صنایع مختلف احتیاج به نانومواد مختلفی است که در این راستا از سال 1393 اقدام به فراوری چند نوع نانومواد نموده ایم و در حال حاضر مشتریانی از صنایع مختلف نظیر نساجی، آرایشی و بهداشتی و پلاستیک داریم.

وی ظرفیت فراوری اکسیدروی را دو تن در ماه و کلوئید نقره را 100 تن در ماه بیان کرد و گفت: اخیرا گواهی نانو مقیاس را برای نانوذرات سلنیوم دریافت نموده ایم که این تاییدیه برای توسعه تجاری این محصول بسیار لازم است. نانو ذرات سلنیوم دی سولفات برای استفاده در صنعت شامپو فراوری شده است که به صورت کلوئید بوده، در حالی که سلنیوم دی سولفاتی که در کارخانه های شامپوسازی استفاده می گردد، معمولا به صورت پودر است.

به گفته این محقق، کلوئیدی بودن و داشتن ابعاد نانومتری باعث افزایش اثربخشی محلول سلنیوم دی سولفات نسبت به پودرهای موجود در بازار می گردد، به طوری که میزان مصرف آن در خط فراوری به یک پنجم کاهش یابد. این نانوذرات موجب بروز خاصیت ضدشوره و ضد خارش می شوند.

دولتیاری اسلامی از تجاری سازی نانو ذرات پودری اکسیدروی فراوری این شرکت در یکی از شرکت های کشور ترکیه اطلاع داد و یادآور شد: از آنجایی که این شرکت کشور ترکیه به دنبال نانوذرات اکسیدروی تقویت شده با سلنیوم است، ما این محصول را برای آنها فراوری نموده و نمونه اولیه ای برای تست به این شرکت ارسال کردیم که نتایج تست ها موفقیت آمیز بوده و قرار است به زودی نشستی برای انعقاد قرارداد فروش با این شرکت برگزار گردد.

وی خاطر نشان کرد: ما شرکتی در ترکیه ثبت نموده ایم که قرار است فناوری فراوری نانو ذرات اکسیدروی به شرکت جدید ما در ترکیه منتقل گردد و در نهایت محصول آن به شرکت ترکیه ای فروخته گردد. این نانو ذرات دارای خواص اپتیکی ویژه ای هستند که قرار است این خاصیت نانوذرات توسط شرکت ترکیه ای مورد استفاده قرار گیرد.

دولتیاری اسلامی، فراوری نانوذرات دی اکسید تیتانیوم برای ایجاد خواص خودتمیزشوندگی را از دیگر محصولات این شرکت نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجاری سازی نانوذرات اکسیدروی شرکت ایرانی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی نانوذرات اکسیدروی شرکت ایرانی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید