تازه ترین آمار از میزان سیطره ارتش سوریه بر مناطق شمالی این کشور

به گزارش وبلاگ ریاضیات، فارس نوشت: وزارت دفاع روسیه می گوید نیروهای ارتش سوریه طی چند روز گذشته مساحتی بالغ بر هزار کیلومتر مربع را در شمال این کشور به سیطره خود درآورده اند.

تازه ترین آمار از میزان سیطره ارتش سوریه بر مناطق شمالی این کشور

وزارت دفاع روسیه شامگاه سه شنبه (23 مهر) از سیطره ارتش سوریه بر بخش های زیادی از مناطق شمالی این کشور اطلاع داد.

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد که طی چند روز گذشته، نیروهای ارتش سوریه بیش از 1000 کیلومتر مربع را در اطراف شهر منبج (واقع در شمال استان حلب) به کنترل خود درآورده اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت دفاع این کشور می گوید ارتش سوریه کنترل پایگاه هوایی الطبقه و شماری از مقرها و پل ها را در اطراف رودخانه فرات به دست گرفته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز از ورود ارتش این کشور به شهر منبج اطلاع داد. ورود نیروهای سوریه بعد از چند سال درگیری به این شهر با استقبال گرم اهالی این شهر روبرو شد.

شبه نظامیان کُرد سوریه (یگان های مدافع خلق و نیروهای دموکراتیک سوریه) بعد از عملیات ارتش ترکیه علیه آن ها در شمال سوریه، یکشنبه این هفته مجبور شدند به سمت دمشق متمایل شده و با ورود ارتش سوریه به مناطق تحت اشغال آن ها موافقت نمایند.

ترکیه چهارشنبه هفته گذشته (17 مهر) خاطرنشان کرد که در راستای ایجاد منطقه امن جهت اسکان بیش از دو میلیون پناهده سوری در این منطقه و دور کردن گروه های تروریست از مرز خود، عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح شروع نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "تازه ترین آمار از میزان سیطره ارتش سوریه بر مناطق شمالی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین آمار از میزان سیطره ارتش سوریه بر مناطق شمالی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید