برترین آزاد و فرنگی کاران لیگ برتر معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، بعد از سرانجام هفته پنجم و ششم لیگ برتر کشتی فرنگی و برگزاری 2 دیدار از هفته دوم لیگ برتر کشتی آزاد که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته برگزار گردید، برترین کشتی گیران از نگاه کارشناسان سازمان لیگ معرفی شدند.

برترین آزاد و فرنگی کاران لیگ برتر معرفی شدند

در نوزدهمین دوره لیگ برتر با برنامه ریزی سازمان لیگ هر هفته برترین کشتی گیران با نظرسنجی از سرپرستان و ناظران مسابقات و با تایید کمیته فنی سازمان لیگ معرفی می شوند.

در هفته سوم لیگ برتر کشتی آزاد داریوش حضرت قلی زاده، کشتی گیر وزن 61 کیلوگرم تیم آسانسور و پله برقی بهران-پاس تهران که در بجنورد توانست با ارائه یک کشتی تماشایی احمدنبی گوارزاتیلوف، کشتی اهل جمهوری آذربایجان از تیم اترک را شکست دهد، به عنوان برترین کشتی گیر انتخاب شد. این کشتی در شرایطی با نتیجه 10 بر 4 به سود حضرت قلی زاده به خاتمه رسید که اکثرا پیش بینی می کردند، گوارزاتیلوف، دارنده مدال برنز دنیا بتواند حریف خود را شکست دهد.

در هفته پنجم لیگ برتر کشتی فرنگی رسول گرمسیری که در ترکیب تیم هیات کشتی سیرجان حضور دارد، مقابل سجاد فرج پور از خراسان جنوبی در یک کشتی سخت 3 بر 2 به پیروزی دست یافت. گرمسیری در وزن 77 کیلوگرم کشتی حساسی را با پیروزی سپری کرد و حتی عصر همان روز هم مهدی مشهدی از شهدای مدافع حرم قم را هم 9 بر صفر مغلوب کرد. گرمسیری از سوی کارشناسان به عنوان برترین کشتی گیر هفته پنجم انتخاب شد.

در هفته ششم و خاتمهی لیگ برتر کشتی فرنگی نیز مالخاز آمویان، کشتی گیر ارمنستانی تیم سیناصنعت ایذه عنوان برترین فرنگی کار را از آن خود کرد. این فرنگی کار در وزن 72 کیلوگرم رقیب خود در تیم دانشگاه آزاد به نام محمدسعید عزیزی را با نمایشی قابل تحسین در شرایطی که 4 بر صفر پیش بود، با ضربه فنی شکست داد. آمویان صبح همان روز هم با اقتدار توانسته بود از سد مرتضی پورعیسی از تیم رعدپدافند نوشهر عبور کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برترین آزاد و فرنگی کاران لیگ برتر معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین آزاد و فرنگی کاران لیگ برتر معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید