اعلام شرایط فوق العاده در استرالیا درپی گرمای بی سابقه و آتس سوزی های مهیب

درپی گسترش آتش سوزی در پرجمعیت ترین ایالت استرالیا و افزایش شدید دمای هوا، در این منطقه شرایط فوق العاده اعلام شد.

اعلام شرایط فوق العاده در استرالیا درپی گرمای بی سابقه و آتس سوزی های مهیب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با ادامه یافتن موج گرما و آتش سوزی در استرالیا، روز پنجشنبه در پرجمعیت ترین منطقه این کشور شرایط اضطراری اعلام شد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی بی اس، دما در منطقه نیو ساوث ولز این کشور به نزدیک 50 درجه سانتیگراد رسیده و دود سمی حاصل از آتش سوزی، نواحی گسترده ای را فرا گرفته است.

روز پنجشنبه میانگین دمای هوا در استرالیا به 41.9 درجه سانتیگراد رسید که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

آتش سوزی های پراکنده هر سال در بیشه های استرالیا رخ می دهد اما سال جاری این آتش سوزی ها شدیدتر شده و زودتر از موعد شروع شده اند. در حال حاضر هزاران آتش نشان در کوشش هستند این آتش سوزی را مهار نمایند. با این حال مقامات دولتی می گویند ممکن است شرایط آب وهوایی از این نیز بدتر گردد.

رئیس منطقه نیو ساوث ولز با مرکزیت سیدنی در این بخش از استرالیا به دلیل اوضاع فاجعه بار آب وهوایی به مدت 7 روز شرایط فوق العاده اعلام نمود. این دومین بار از شروع فصل جدید در این کشور است که شرایط فوق العاده اعلام می گردد.

با انتشار وسیع دود حاصل از آتش سوزی ها در سیدنی که توسط حریق محاصره شده است، شمار مراجعه نمایندگان به اورژانس به دلیل ناراحتی تنفسی افزایش چشم گیری داشته است.

مقامات این ایالت از گروه های حساس درخواست نموده اند در خانه هایشان بمانند زیرا گرمای شدید هوا و گازهای سمی ناشی از آتش سوری می تواند موجب بیماری شدید، بستری شدن و حتی مرگ گردد.

امروز (پنجشنبه) صدها فعال محیط زیست در اعتراض به سیاست های دولت محافظه کار استرالیا در قبال فراوری گازهای گلخانه ای در مقابل منزل اسکات موریسون نخست وزیر این کشور تجمع یافتند. این در حالی است که موریسون برای گذراندن تعطیلات به خارج از کشور سفر نموده است.

دود غلیط ناشی از آتش سوزی در بیشه های اطراف شهر سیدنی

کوشش آتش نشان ها برای مهار آتش سوزی در استرالیا

شعله های آتش در حال نزدیک شدن به شهر سیدنی

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعلام شرایط فوق العاده در استرالیا درپی گرمای بی سابقه و آتس سوزی های مهیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط فوق العاده در استرالیا درپی گرمای بی سابقه و آتس سوزی های مهیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید