اعضای هیات نظارت فیس بوک معین می شوند

به گزارش وبلاگ ریاضیات به نقل از آسوشیتدپرس،طبق اعلام فیس بوک، نام اعضای نخستین هیات نظارتی شبه مستقل این شرکت تا خاتمه امسال میلادی اعلام می گردد.

اعضای هیات نظارت فیس بوک معین می شوند

این هیات نظارتی با هدف تصمیم گیری درباره محتوای فیس بوک(مانند آنکه چه زمان پست ها در اینستاگرام یا فیس بوک جزو پست های نفرت پراکنی به حساب می آیند) ایجاد می گردد. همچنین این هیات می تواند معین کند آیا پست ها یا تبلیغات موجود در پلتفرم خلاف استانداردهای فیس بوک هستند یا خیر. همچنین هرگونه یافته ای که پنل ارائه کند در حقیقت هدایت برای فعالیت های فیس بوک به حساب می آید.

ماه گذشته مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک از تصمیم خود برای ایجاد یک هیات نظارتی اطلاع داد. این در حالی بود که از فیس بوک به دلیل ناتوانی در حفظ حریم شخصی کاربرانش و همچنین ناتوانی در حذف سریع و موثر اخبار جعلی، پست های نفرت پراکنی و غیره به شدت انتقاد شده بود.

این هیات نظارتی 40 عضو خواهد داشت که سالانه درباره چند پرونده تصمیم گیری می نمایند. هیات مذکور در ابتدای امر پست هایی را آنالیز می نماید که خود فیس بوک آنها را ارجاع می دهد .اما از نیمه نخست 2020 میلادی این هیات مورد نمونه های ارجاعی کاربران را نیز آنالیز خواهد نمود. هیات نظارتی فیس بوک به محض معین 11 عضو فعالیت خود را شروع خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعضای هیات نظارت فیس بوک معین می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای هیات نظارت فیس بوک معین می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید