ارجاع پرونده 9 مسئول بلندپایه به دستگاه قضایی عراق

به گزارش وبلاگ ریاضیات، پرونده نُه نفر از مسئولان بلندپایه عراق از جمله دو وزیر و چند معاون وزیر به دستگاه قضایی این کشور ارجاع داده شد.

ارجاع پرونده 9 مسئول بلندپایه به دستگاه قضایی عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ریاضیات، شورای عالی مبارزه با فساد عراق امروز از ارجاع پرونده نُه نفر از مسئولان بلندپایه به دستگاه قضایی این کشور اطلاع داد.

این شورا با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که چند پرونده مهم فساد را به دستگاه قضایی عراق ارجاع داده است که مربوط به نُه نفر از مسئولان بلندپایه این کشور است.

شبکه خبری السومریه به نقل از این شورا گزارش داد این ارجاع، با استناد به دستور نخست وزیر و اجرای بیانات وی در سخنرانی مورخ 17 مهر ماه 1398 است.

شورای مذکور توضیح داد، این پرونده ها پس از جمع آوری ادله، تکمیل اقدامات اولیه و تشکیل کارگروه هایی برای آنالیز آن در شورای عالی مبارزه با فساد عراق و برگزاری نشست های هماهنگی با دستگاه قضایی به این قوه ارجاع داده شد.

در این بیانیه همچنین تأکید شد که آنالیز این پرونده ها در اولویت قرار داد تا در سریعترین زمان ممکن رسیدگی و مشخص تکلیف گردد.

شورای عالی مبارزه با فساد عراق اعلام نمود که پرونده های ارسالی، متعلق به دو وزیر، معاونان پیشین وزرای صنعت و معدن، حمل و نقل، آموزش عالی و بهداشت، یک کارمند پیشین و چهار استاندار سابق در استان های بابل، کرکوک، نینوی و صلاح الدین است.

این شورا در سرانجام تأکید کرد که این پرونده ها به قوه قضائیه ارسال شده تا مسئله تبرئه یا محکومیت متهمان بر اساس قانون انجام گردد.

عبدالمهدی چهارشنبه هفته جاری در سخنرانی برای مردم عراق گفت که دولت این کشور در پاسخ به مطالبات مردم در مورد مبارزه با فساد بسته حمایتی ارائه نموده است(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارجاع پرونده 9 مسئول بلندپایه به دستگاه قضایی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاع پرونده 9 مسئول بلندپایه به دستگاه قضایی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید