ارائه دروس به زبان غیر فارسی در دانشگاه تهران از سال آینده

به گزارش وبلاگ ریاضیات، معاون بین الملل دانشگاه تهران از ارائه آموزش های غیر فارسی در سال 98 اطلاع داد و گفت: این آموزش ها از سال آینده در اغلب رشته های دانشگاهی از جمله فنی و مهندسی، انسانی، علوم سیاسی، هنر و … ارائه خواهند شد.

ارائه دروس به زبان غیر فارسی در دانشگاه تهران از سال آینده

دکتر محمدباقر قهرمانی در گفت و گو با وبلاگ ریاضیات، ایجاد رشته های غیر فارسی در دانشگاه تهران را از از دیگر برنامه های دانشگاه در جهت توسعه تعاملات بین المللی عنوان نمود و گفت: این رشته ها در سال آینده به منظور جذب دانشجویان و اساتید خارجی توسعه خواهد یافت.

دکتر قهرمانی تاکید نمود: در حوزه ارتباط با اتحادیه اروپا احتیاج به توسعه بیشتری در تعاملات داریم. به گونه ای که در امسال حدود 30 قرارداد بین المللی بین دانشگاه های اتحادیه اروپا تدوین شده و این قراردادها علاوه بر اینکه درآمد اقتصادی بالایی دارد در توسعه ارتباطات دانشگاه ها نقش مؤثری خواهد داشت. ضمن اینکه قرارداد دیگر با دانشگاه لوند سوئد در راستای توسعه همکاری های پژوهشی در دست اجرا داریم.

معاون بین الملل دانشگاه تهران نیز تاکید نمود: در سال 98 نیز برگزاری دوره های مشترک دانشگاه تهران با کشورهای فرانسه، آلمان، سوئد، آمریکا و … ادامه خواهد یافت اما این دوره ها در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران توسعه بیشتری خواهد داشت.

تجمیع جشنواره بین المللی دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

دکتر قهرمانی ضمن بیان این مطلب به مهمترین برنامه حوزه بین الملل دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که اخیراً پیگیری می گردد تجمیع جشنواره بین الملل دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران است که برای اولین بار به صورت تجمیع شده اول اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد. در واقع در جشنواره بین الملل دو دانشگاه از فعالین عرصه بین الملل اعم از اساتید و دانشجویان تقدیر خواهد شد.

وی در انتها اعلام نمود: در گذشته جشنواره بین المللی دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران هر دو به صورت جداگانه برگزار می شد اما به دلیل نزدیکی فیزیکی دو دانشگاه و کاهش میزان اعتبارات این تجمیع انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارائه دروس به زبان غیر فارسی در دانشگاه تهران از سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه دروس به زبان غیر فارسی در دانشگاه تهران از سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید